„Докато другите се фукат с фотосесии от Дубай, аз си гледам градината в Бобов дол“, съобщава тържествено певецът Борис Дали и добавя: „Обичам да съм си селянин, да се кача на трактора и да си обработвам градината. Заменям Дубай с трактора просто.“.
Музикантът вече е приключил със зеленчуците за тази година и в момента слага туршии. „Слагам сериозна зимнина вече. Аз съм отгледан с домашна храна и не мога да ям друга. Разликата между нея и тази в магазина е от земята до небето. Не може чушките ти да имат вкус на тиква. Едната храна е от градината, а другата – от Марс сигурно.“ За Борис колкото и да се опитват готвачите в ресторанта да овкусяват храната, винаги си личи, че не е отгледана при домашни условия. А когато си свикнал на домашното, няма как да ти хареса купешкото. „В Бобов дол съм си като на село. Всички се познаваме, помагаме си и се грижим един за друг като едно голямо семейство.“ Певецът скоро ще издаде песен на немски, чието заглавие още не е измислил. Това не пречи клипът към песента вече да е заснет. В него участва Джулиана Гани, пише Хот.арена.
На въпроса говори ли немски, той отговаря с усмивка: „Единствените езици, на които говоря, са български и македонски. Просто когато ми дойде песента в главата, някак ми се въртеше, че трябва да е на немски. Въобще не знам защо. Изпях няколко думи на немски като легло, улица и т.н. След това хора, които говорят езика, написаха лириката.“ Борис Дали твърди, че въобще не го интересува хорското мнение за него. Той просто цял живот прави това, което му идва на сърце, и не плаща „данък обществено мнение“. „Всеки ден от живота си живея като за последно“, казва той. „Ако на следващия дени съм все още жив, започвам отначало и без да се спирам.“
Любопитен факт е, че Борис Дали има и своята сериозна страна. Той възстановява цял xocпиc в Бобов дол. Идеята му е възрастни и млади хора да имат подслон и топла храна през цялата година. „В съвсем скоро време ще отвори и новото крило на хоспис „Борис Дали“. Животът е преходен. Искам просто да оставя след себе си нещо добро и смислено за поколенията“, твърди Борис Дали.