Според последната информация, Ники Минаж е била „отрязана“ от списъка с гости за Met Gala през 2026 г. заради своето „шумно и безкомпромисно“ поведение както на сцената, така и извън нея.
Ежегодното събитие, което ще се проведе на 4 май в музея на изкуствата „Метрополитън“ в Ню Йорк, се организира под зоркия поглед на Ана Уинтур, която лично одобрява всеки гост.
Според медийни публикации, отсъствието на Минаж е резултат от поредица публични скандали и напрежение в музикалната индустрия.
Новината за предполагаемата забрана идва от Роб Шутър от „Naughty But Nice“.
„Поканите за Ники не просто намаляха – те изчезнаха. Холивуд спря да отговаря на обажданията ѝ. Това вече не е просто намек. Тя е напълно изключена“, коментира той преди събитието, пише Hot97.
„Около нея вече има невидима стена. И никой не иска да бъде видян да отваря вратата“, добавя източникът.
Минаж беше редовен гост на бляскавото събитие, като винаги привличаше вниманието с екстравагантни модни решения.
Източници посочват, че скорошните политически изявления и публични прояви на рапърката са допринесли за ситуацията. Като ключов момент се цитира участието ѝ на фестивала AmericaFest на Turning Point USA във Финикс, Аризона, през декември 2025 г. Там тя коментира политически фигури и говори за миналите си възгледи, заявявайки: „Няма нищо лошо да си промениш мнението“.
„Това беше капката, която преля чашата. Холивуд не прощава подобно политическо обвързване – особено когато е толкова шумно и безкомпромисно“, казва източник.
През декември Минаж отправи остри критики към губернатора на Калифорния Гавин Нюсъм, осъди здравните грижи за транссексуални непълнолетни и направи други противоречиви изказвания.
Впоследствие тя продължи да изразява подкрепата си за президента Доналд Тръмп и вицепрезидента Джей Ди Ванс. През януари Минаж дори се нарече „фен номер едно“ на президента Тръмп. Рапърката, която някога насърчаваше своите хомосексуални фенове „да бъдат смели“, промени позицията си и се присъедини към партия, която активно се опитва да премахне програмите за разнообразие и равенство и прокарва законодателство, подкопаващо правата на ЛГБТ общността.
Продължаващият ѝ публичен конфликт с Roc Nation, основно насочен срещу основателя Джей-Зи и изпълнителния директор Дезире Перес, също е допринесъл за изключването ѝ от събитието.
„Между политиката и войната с Roc Nation, никой не иска да се замесва. Няма официална забрана – просто колективно отдръпване“, споделя друг вътрешен източник.
Минаж за последно присъства на Met Gala през 2025 г., облечена в специално изработен за нея тоалет на Thom Browne. Темата за 2026 г., „Изкуството на костюма“, ще се фокусира върху модата като скулптурна и телесна форма на изкуство, с дрескод, насърчаващ творческата интерпретация на облеклото и тялото.