Вие сте тук
Начало > Спорт > ПОРТУГАЛИЯ Е НОВИЯТ ЕВРОПЕЙСКИ ШАМПИОН ПО ФУТБОЛ

ПОРТУГАЛИЯ Е НОВИЯТ ЕВРОПЕЙСКИ ШАМПИОН ПО ФУТБОЛ

Отборът на Португалия спечели първата си титла на Европейско първенство по футбол, след като надви Франция с 0:1 на финала в Париж.

Историческият гол във вратата на Юго Лорис вкара резервата Едер в 109-ата минута, докато още в осмата звездата на „мореплавателите“ Кристиано Роналдо се контузи. В 25-ата вече бе заменен принудително, като не сдържа сълзите си на излизане от терена.

Португалия сложи край на 100-процентовата успеваемост на „петлите“ в европейски финали и ги лиши от възможността да спечелят трета титла.

Във своята Група F иберииците записаха три равни резултата съответно срещу Исландия (1:1), Австрия (0:0) и Унгария (3:3). На 8-финала „мореплавателите“ остраниха Хърватия с гол в добавеното време след нулево равенство в редовното.

На четвъртфинала Португалия надви Полша слез изпълнение на дузпи. Последната крачка преди финала и единствената победа на тима в редовното време бе срещу Уелс. (2:0).