Вие сте тук
Начало > Спорт > С ИЗМЪЧЕНА ПОБЕДА ЗАПОЧНА ПЪТЯТ НА НАЦИОНАЛИТЕ НИ КЪМ МОНДИАЛ 2018

С ИЗМЪЧЕНА ПОБЕДА ЗАПОЧНА ПЪТЯТ НА НАЦИОНАЛИТЕ НИ КЪМ МОНДИАЛ 2018

Националният отбор на България по футбол победи Люксембург с 4:3 в първата си среща от квалификациите за Световното първенство по футбол, което ще сe проведе през 2018 година в Русия. Резултатът за „Лъвовете“ на Петев откри Димитър Рангелов в 16-ата минута с хубав удар от над 22 метра.

Малко след старта на второ полувреме за гостите 60-ата минута Йоахим изравни след грешка в защитата на българите, а в 62-ата минута донесе пълен обрат със светкавична контраатака, но в 65-ата минута Марселиньо с глава изравни.

bu
снимки: gong.bg

Селекцията на Петев стигна до пълен обрат 14 минути по-късно. Страхил Попов проби през центъра, след което бе фаулиран на границата на наказателното поле. Зад топката застана Ивелин Попов, който след отлично изпълнение на пряк свободен удар се разписа за 3:2 в 79-ата минута. Родната десетка прехвърли стената и вкара своя 11-и гол за България./Secret.bg