Вие сте тук
Начало > Спорт > БАЗЕЛ ПОДАРИ ПОЛЕТА НА ОРЛИТЕ КЪМ ЛИГА ЕВРОПА

БАЗЕЛ ПОДАРИ ПОЛЕТА НА ОРЛИТЕ КЪМ ЛИГА ЕВРОПА

Лудогорец и  ПСЖ не се победиха и си отбелязаха по 2 гола   в последния решаващ мач от група А на Шампионска лига 2016/2017. Това равенство купи билетите на Лудогорец за Лига Европа.

Малко след първия съдийски сигнал дойде и първата опасност пред стража на Лудогорец Владислав Стоянов.  Лукас Моура шутира слабо от далечна дистанция, Владислав Стоянов не се намеси по най-добрия начин и изби в краката на Кавани, който шутира от 5-6 метра, но Стоянов отново спаси.

В 15 минута от мача Вирджил Мисиджан отбеляза за 0-1 в полза на Лудогорец и така даде надежда на Лудогорец да продължи своето участие в Евротурнирите, но в Лига Европа, който е вторият най-комерсиален футболен турнир на стария континент.

В 60-та минута от мача Кавани вкара първия гол за ПСЖ и изравни резултата. В 68-та минута Лудогорец отново поведе в резултата. Кафу се пребори отлично с Маркиньос за върната от тъч към защитника топка, подаде отлично към Вандерсон, който след шут по земя от 17 метра вкара за 2:1.  В 2-та минута на добавено времето, Анхел Де Мария изравни за ПСЖ и по този начин двата отбора си разделиха по точка.
В Понеделник 12.12. ще се тегли жребият за ЛИГА ЕВРОПА и  Лугорец ще разбере кой е неговият съперник в вторият най-комерсиален клубен турнир в Европа Лига Европа.

ПСЖ – ЛУДОГОРЕЦ 1:2

0:1 Върджил Мисиджан 15
1:1 Едисон Кавани 6
1:2 Вандерсон 68

2:2

БАЗЕЛ-АРСЕНАЛ

В другия мач от група А на ШЛ. Аренал уби всички надежди на Базел да продължат на пролет участието си в Лига Европа. В 8-та минута Арсенал поведе в резултата чрез Лукас Перез, който 8 минути след това, отбеляза и втория гол за Арсенал.

getty

Източник на снимката: Getty Images

В началото на второто полувреме, Лукас Перез реализира своя хетрик, а 6 мин по-късно Иуоби отбеляза и 4-я гол за Арсенал и показа, че този мач върви към погром за Базел. Базел обаче не се отказа и въпреки, че за тях мача беше загубен, в 78-а минута Швейцарците върнаха един гол.

БАЗЕЛ – АРСЕНАЛ 1:4
0:1 – Лукас Перез (8)
0:2 – Лукас Перез (16)
0:3 – Лукас Пересз(47)
0:4 – Иуоби (53)
1:4 – Думбия (78)