Вие сте тук
Начало > Спорт > ИСТИНСКИ ФУРОР: НЕВЯНА ВЛАДИНОВА С ЧЕТИРИ МЕДАЛА ЗА УИКЕНДА

ИСТИНСКИ ФУРОР: НЕВЯНА ВЛАДИНОВА С ЧЕТИРИ МЕДАЛА ЗА УИКЕНДА

Българската художествена гимнастика пожъна сериозен успех на международно ниво през изминалия уикенд – Невяна Владинова даде заявка, че ще се бори за медалите във всички големи състезания, Катрин Тасева допълни мечтата за две български гимнастички в топ 8 на силни надпревари, а още няколко български момичета дадоха сериозни заявки за златно бъдеще, видя Secret.bg. Резултатът – общо 15 медала за България от гран при в Марбея (Испания) и от „Ирина Делеану Къп“ в Букурещ.

Невяна Владинова зае 4-о място в многобоя, а Катрин Тасева се класира 6-а в гран при в Марбея. Във финалите на отделните уреди Невяна бе във вихъра си. Тя завоюва три сребърни медала (на топка, бухалки и лента) и бронз (на обръч). Владинова изигра най-трудното съчетание с бухалки на турнира, получи 10-ка за трудност и оценка от 19.100, както и още три оценки над 18.

Катрин показа сериозен потенциал с участието си на три финала. Във финала на топка Тасева се нареди 4-а, а на бухалки и лента 5-а. Така момичетата на треньора Бранимира Маркова си тръгнаха от Марбея с 4-те медала на Невяна и още по-сериозни амбиции за Катрин, пише „България днес“.

В Букурещ България беше представена при жените от Боряна Калейн и Йоана Николова, при девойките от Елизабет Йовчева и Вая Драганова и от ансамбъл девойки в състав: Мария Спасова, Галатея Герова, Биляна Писова, Биляна Везирска и Бояна Гелова.

В многобоя малките лъвчета от ансамбъла спечелиха златен медал, Елизабет Йовчева спечели сребърния медал в многобоя при девойките, а след допуснати неточности Боряна Калейн се класира 4-а в мноогбоя.

Йоана Николова и Вая Драганова бяха дебютантки съответно при жени и девойки на такъв форум. Във финалите при жените Боряна Калейн спечели златен медал на бухалки и три сребърни – на обръч, топка и лента.

При девойките Елизабет Йовчева спечели златните медали на топка и лента и бронзови на обръч и бухалки. Ансамбъл девойки спечелиха златен медал и във финала на съчетанието с 10 бухалки.