Вие сте тук
Начало > Спорт > РЕАЛ ЗАВОЮВА 11-ТА ПОБЕДА

РЕАЛ ЗАВОЮВА 11-ТА ПОБЕДА

Реал Мадрид вдигна 11-ата си титла от Шампионската лига след драматична победа, след дузпи, над Атлетико Мадрид (5:3 след наказателни удари, 1:1 след редовното време и продълженията) във финалния сблъсък, който се игра на „Джузепе Меаца“ в Милано.

Серхио Рамос отново се превърна в кошмар за „дюшекчиите“, след като вкара първото попадение. Преди две години именно след негов късен гол във финала между двата тима в същия турнир мачът бе пратен в продължения, а оттам и спечелен от „кралете“. Този път той се разписа в 15-ата минута, но Ферейра-Караско изравни в 79-ата за противника и така прати мача в продължения.

При дузпите единствено Хуанфран от Атлетико пропусна наказателния си удар, като нацели страничната греда, а след това Роналдо бе точен и донесе 11-ата титла от Шампионската лига за тима си.
В съставите на двата тима нямаше никакви изненади, като Зинедин Зидан и Диего Симеоне заложиха на най-доброто с което разполагат.
Срещата не мина и без драма, тъй като още в началото на второто полувреме Пепе фаулира Торес в наказателното поле и Атлетико получи право да изпълни дузпа, но Гризман нацели напречната греда от „бялата точка“. За дузпите след продълженията вече споменахме.

Toва бе 14-и финал за Реал в най-комерсиалния турнир и общо 11-а победа във въпросните срещи. Интересно е да се отбележи, че „дюшекчиите“ имаха предимство срещу този противник в последните мачове./gol.bg